COVID-19 Bilgilendirme Sayfası

Bilgilendirici toplantılar, webinarlar, dijital ortamda toplantılar

Bilgilendirici toplantılar, webinarlar, dijital ortamda toplantılar

COVİD 19 İLE İLGİLİ ULUSAL VE YEREL GAZETE HABERLERİ

 

Bilgilendirici Videolar:

COVID-19 döneminde, Üniversitemiz UZEM tarafından Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Okul Evimde projesi için uzaktan eğitim, telif hakları ve etik, ölçme ve değerlendirme, sosyal medya, Web 2.0 teknolojileri gibi konularda çevrimiçi öğretmen eğitim videoları hazırlanmıştır.

 

Çevrimiçi Konferans : 

"Evde-kal" hayat devam etsin!

Geleceğin mesleklerini her yerde duyuyor ancak nereden başlayacağını bilmiyor musun?

Öğrenci, öğretmen, çalışan herkes, bu etkinlikte uzaktan kariyer geliştirme, uzaktan ders verme ve uzaktan iş yapma, yani kısaca "evinden" hayatını sürdürmek için konunun uzmanlarından ip uçları, tavsiyeler ve uygulama örnekleri bulacaklar.

 

Çevrimiçi Toplantılar :

Üniversite Yönetim Kurulu Toplantıları çevrimiiçi olarak yapılmaktadır.

 


 

 

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Duman Tarafından "Eğitimde Dönüşümsel Bilinç" konulu Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü kapsamında öğretmen, yöneticilere Covid-19 pandemi süreci kapsamında online seminer verildi.

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Duman Tarafından Covid-19 pandemi süreci kapsamında "Neden Temelli Öğrenme" konulu   online konferans verildi.

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Duman  Covid-19 pandemi süreci kapsamında öğrenciler tarafından düzenlenen online toplantıya konuk oldu.

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Duman;  Covid-19 pandemi süreci kapsamında youtube üzerinden Arş. Gör. Arca Adıgüzel, Arş. Gör. Senem Ezgi Vatandaşlar, Arş. Gör. Halil Emre Kocalar ve Arş. Gör. Alper Karababa ile birlikte "Evde Karantina Süreci Krizi Fırsata Çevirebilir Miyiz?" konulu konferans verdi

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Duman  Covid-19 pandemi süreci kapsamında Milas Özge Kolejinin tarafından düzenlenen "Özge Kolejinin Dijital Okul Gelişim Modeli" başlıklı dijital konferansa katıldı.

 

 

 

Üniversitemizile Bodrum Belediyesi işbirliğinde Telekonferans yoluyla 31/03/2020 - 01/04/2020tarihleri arasında GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK ÇALIŞTAYI düzenlendi. Çalıştaykapsamında “HAYVANCILIK” konuluoturuma MSKÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Artay YAĞCI; “GIDA” konuluoturuma Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi emekli öğretim üyesi Prof.Dr. Cem ŞEN; “TARIM” konulu oturuma ise MSKÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan KOÇ başkanlık etmiştir.

 

 

Doktor Öğretim Üyesi Adile Tümer

 

Prof. Dr. Media SUBAŞI BAYBUĞA

 

TEVFİK FİKRET COŞKUN

 

  1. Pandemi sürecinde 'Eğitim' üzerine söyleşi (instigram canlı yayın)
  2. "Tarih ve Tarih Eğitimi' üzerine söyleşi (instigram canlı yayın)
  3. "Erken Çocukluk Eğitimi Nasıl Olmalı? söyleşi' (instigram canlı yayın)
  4. 'Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Montessori Yaklaşımı'söyleşi (instigram canlı yayın)
  5. "Erken Çocuklukta Matematik Eğitimi' söyleşi (instigram canlı yayın)
  6. 'Günümüz Okul Öncesi Öğretmenliği'söyleşi (instigram canlı yayın)
  7. 'Avrupa'nın Merkezi Belçika'da Bir Türk Oklu Öncesi Öğretmeni' söyleşi (instigram canlı yayın)
  8. 'Erken çocuklukta Waldorf Pedagojisi' söyleşi (instigram canlı yayın)

 

 

 

Üniversitemiz  Milas Veteriner Fakültesi / Klinik Öncesi Bilimler Bölümü / Veterinerlik Viroloji Abd öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Nurettin Çanakoğlu Milas Veteriner Fakültesi Facebook hesabı üzerinden, "Covid-19: Güncel Durum" isimli online konferans  gerçekleştirdi.

 

 

Çevrimiçi Yayınlar :

Doç. Dr. Turhan Togan: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve araştırma hastanesi Facebook hesabından koronavirüs ile ilgili merak edilenleri anlatılmıştır

 


Doktor Öğretim Üyesi Seval Deniz Kılıç
Hackathon: Dr. Öğretim Üyesi Volkan Ramazan Akkaya işbirliği ile #EuvsVirus adlı Hackathon'a katılım sağlanmış ve “ortaokul öğrencileri için Covid19 pandemi sürecinde faydalı olabilecek dijital ve online erişilebilir eğitim içerikleri ve yazılımı üretme” çalışması ile finalist olma başarısı gösterilmiştir.

 

Dr. Öğr. Üyesi Nurettin ÇANAKOĞLU
Bodrum belediyesi "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bodrum Bilimsel Çalışma Grubu" 31 Mart-01 Nisan 2020 tarihli online konferansa katılımı

 

Prof.Dr.Metin PIÇAKÇIEFE

"Halk Sağlığı Açısından Covid-19 Pandemisi" konulu panelimiz, 6 Mayıs 2020 saat 21.0'deydi.

Moderatör: Dr Murat Toktamışoğlu (Doktorclub)
Katılımcılar:
Prof.Dr. Mustafa Necmi İlhan (Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı)
Prof.Dr. Ferruh Niyazi Ayoğlu (Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı)

Prof.Dr. Metin Pıçakçıefe (Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı)
 
https://www.doktorclub.com/our-broadcasts.php
 
 
Prof. Dr. Yasemin Balcı
17-19 Aralık 2020 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesince düzenlenen "Covid-19 Pandemisi ve Sağlık Hukuku" konulu Çalıştayda oturum başkanlığı yapmıştır
 
 
 
Prof. Dr. Ömür BAYSAL
 
Öğr. Gör. Cemil YAVUZ
 
Öğr. Gör. Cemil YAVUZ
Öğr. Gör. Cemil YAVUZ