COVID-19 Bilgilendirme Sayfası

Covid-19 Kapsamında Üniversitemiz Genelinde Yapılan Diğer Faaliyetler

Covid-19 Kapsamında Üniversitemiz Genelinde Yapılan Diğer Faaliyetler

Öğrencilere Maddi Destek

Üniversitemiz COVID-19 küresel salgın sürecinde uygulanan tedbirler kapsamında yurt dışı uçuşların kaldırılması nedeniyle memleketlerine gidemeyen Muğla’da hayatlarını idame ettirmek zorunda kalan Türk ve yabancı uyruklu öğrencilerimize Üniversitemiz çalışanlarının gönüllü katkılarıyla toplanan yardımlarla oluşturulan “Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında destekte bulunulmuş olup, ayrıca maddi imkansızlık nedeniyle bahsi geçen süreçte zorlanan  370 öğrencimize de mali destek çalışmaları devam etmektedir.

 

Sosyal Medya Bilgilendirmeleri

11 Mart

Sağlık Bakanımızın koronavirüs açıklamasında belirttiği gibi salgın tehlikesine karşı panik oluşturulmadan tedbirler alınmalı. Türkiye başarılı mücadelesi ile zaman kazanmıştır.Üniversite olarak bize düşen tedbirleri aldık ve ilave tedbirleri de almaya devam edeceğiz.

 

11 Mart

Sevgili Öğrencilerimiz ve Kıymetli Çalışma Arkadaşlarım, Bu süreçte, virüsten korunma adına alınacak koruyucu tedbirler çok önemlidir. Hem sizlerin hem sevdiklerinizin sağlığı için lütfen belirtilen basit hijyen kurallarına gereken hassasiyeti gösterelim.

 

12 Mart

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin Değerli Öğrencileri; Üniversitemiz siz öğrencilerimize 16 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren 3 hafta tatil edilmiştir. Lütfen konu ile ilgili resmi olmayan haberlere itibar etmeyiniz. Resmi kanallarımızı takipte kalınız.

 

12 Mart

Sevgili öğrencilerim, Tatiliniz süresince bol bol kitap okuyun, hobilerinize odaklanın, akademik çalışmalarınızı ihmal etmeyin ama en önemlisi sağlığınıza dikkat edin. Bizim için önemlisiniz. İyi tatiller.

 

13 Mart

Koronavirüs ile ilgili süreci daha sağlıklı atlatabilmek adına bir takım uygulamaları hayata geçirdik. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Açıklamalarımız resmi kanallarımızdan devam edecek. Bunun dışındaki açıklamalara lütfen itibar etmeyiniz.

16 Mart /RT

'Koronavirüs Alacağınız Tedbirlerden Daha Güçlü Değildir.'

Dr. Fahrettin Koca

@drfahrettinkoca

TANER ÖLMEZ de bizim söylediklerimizi söylüyor. Koronavirüs Riskinden Korunmak İçin 14 Kural RETWEET’LEYİN, Koronavirüsün yayılmasını önleyin.

 

16 Mart /RT

'Koronavirüs Alacağınız Tedbirlerden Daha Güçlü Değildir.'

Tweeti Alıntıla

Dr. Fahrettin Koca

@drfahrettinkoca

TİMUÇİN ESEN de bizim söylediklerimizi söylüyor: Yurt Dışından Dönüşlerde 14 Gün Kuralı RETWEET’LEYİN, Koronavirüsün yayılmasını önleyin.

 

18 Mart

Değerli öğrencilerimiz,panik yapmadan tedbir amaçlı her olasılığı değerlendirip karar vermeye çalışıyoruz,sınavlarınız vd. Bu kararlar devlet idari yapısının koordinasyonuyla alınıyor. Karar aldıkça açıklama yapıyoruz, sakin kalarak çalışmalarımıza devam edelim.

 

18 Mart

Kütüphanemizde alınan tedbirlerle ilgili en çok merak ettikleriniz hakkında @librarymuedutr

Değerli Öğrencilerimiz, gelişmeler hakkında çalışmalarımız devam etmekte olup kesinleşince sizlerle paylaşılacaktır, lütfen resmi kanallarımızı takipte kalınız.

 

18 Mart

Sağlık, Kültür ve Spor hizmetlerimizle ilgili alınan tedbirler hakkında

Kurumsal önlemlerle birlikte en önemli tedbir kişisel hijyen konusunda göstereceğimiz hassasiyetlerdir. Lütfen hem kendimiz hem sevdiklerimiz için konuya gereken önemi verelim.

18 Mart

Kıymetli öğrencilerim, Biliyorsunuz bu bir #tatil değil #tedbir. Bu süreçte okula ara verdik ama öğrenmeye ara vermiyoruz. Biz sizin için tedbirler alırken siz neler yapıyorsunuz?Mesela hangi kitabı okuyorsunuz?Paylaşalım, süreci hep birlikte sağlıklı ve dolu dolu geçirelim

 

19 Mart

Arkadaşlar yazdıklarınızı okudum ve sizinle bir kez daha gurur duydum! Ne yazık ki işlerin yoğunluğundan hepinize cevap veremiyorum. Ama fırsat bulduğumda ben de sizin gibi okuyorum. Benim listem hazır, Hocamızın kitabı bitince sırasıyla hepsini okuyacağım

#tatildeğiltedbir

 

20 Mart

Değerli öğrencilerimiz, merak ettiğiniz ve en çok sorduğunuz konu dersleriniz idi. Sağlığınız bizim için çok önemli. Alınan tedbirler neticesinde bahar yarı yılı teorik dersleri; 23 Mart’tan itibaren sanal sınıflarda uzaktan öğretim yöntemiyle online sürdürülecektir.

 

20 Mart

Sevgili Arkadaşlar; YÖK Başkanımız Sayın

@yekta_sarac ‘ın açıklamalarına kulak verin. Panik yapmadan sağlıklı bir şekilde süreci atlatabilmemiz için Devletimizin bütün birimleri koordineli bir şekilde sizler için çalışıyor. #EvdeKalUzaktanEğitimAl

@MuglaUZEM

 

20 Mart / RT

Her zaman olduğu gibi, dünya genelinde geçirmiş olduğumuz bu sıkıntılı süreçte de büyük bir özveri ve özenle çaba gösteren tüm sağlık çalışanlarımıza bütün içtenliğimizle teşekkürlerimizi sunuyoruz. Haydi balkonlara, alkışlamaya  

@drfahrettinkoca

SAAT 21.00 ALKIŞI İÇİN SAĞ OL TÜRKİYE! Şehir şehir, ev ev çağrımıza uydun. Özverili sağlık çalışanlarımıza alkışınla güç verdin. Yarın, ertesi gün aynı saatte innettarlığımızın sesi tekrar duyulsun! ÜST ÜSTE ÜÇ GÜN ALKIŞLAYALIM!

23 Mart

Değerli Arkadaşlar, Ülkemiz ve Dünyamızın geçtiği bu zorlu süreçte bizler için en önemli konu sizlerin ve ailenizin sağlığıdır. Lütfen #evdekal ın, açıklamalara uyun. Diğer bütün konular, sorular için bizler çalışıyoruz. Dersleriniz asenkron olarak bugün başladı.

 

23 Mart

Bütün birimlerimiz ve öğrenci işleri dairemiz bu süreçte özveri ile çalışmaktadırlar. Anlayış ve desteğinizle bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatmanın tedbirlerini almalıyız. Sağlıcakla kal.

 

23 Mart

Yapılan uygulamalar COVID-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla Cumhurbaşkanlığı genelgesi doğrultusunda Senatomuzca alınmış, web sayfamızda yayınlanmıştır. Sizlerden beklentimiz MSKÜ ailemizin güzide temsilcileri olarak desteğinizdir.

 

23 Mart

YÖK Başkanımız Sayın  @yekta_sarac tarafından 2020 hedefleri arasında açıklanan YÖK Dersleri Projesi, içinde bulunduğumuz COVİD-19 salgını dolayısıyla hızlı bir şekilde tamamlanarak “YÖK Dersleri Platformu” nda öğrencilerimizin erişimine sunulmuştur.

http://yokdersleri.yok.gov.tr

 

23 Mart

Sevgili Arkadaşlar; Uzaktan Eğitim Uygulaması ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevabı videoda. Bu süreci hep birlikte, sabır ve destekle atlatacağız. Sizlerden ricam panik yapmayın, sistemle arkadaşlarımız sürekli ilgileniyorlar, sakin olun #evdekal ın, sağlıkla kavuşalım.

 

23 Mart

Sevgili Arkadaşlar, bizler de sizleri özledik ama bu süreçte önceliğimiz sağlığınız. Bir süre asenkron derslere devam edeceğiz, dersleriniz en kısa sürede tamamlanacak.  Bu süreçte hepimizin fedakarlık yapması, sizlerin de desteği ve sabrı gerekli. Hep birlikte aşacağız. #EvdeKal

 

 

23 Mart

Üniversitemizde Koronavirüs (Covid-19) pandemisiyle mücadele kapsamında, tüm alanlarda dezenfekte çalışmaları devam ediyor. Hep birlikte aşacağız. #EvdeKal

#HayatEveSığar

 

25 Mart

4) Sevgili Arkadaşlar; elbette geçiş sürecinde aksamalar olabiliyor bunları hep birlikte, sizlerin de desteği ile aşacağız. Sizlerden tekrar ricam #evdekal‘ın, sağlıkla kalın. Ve en önemlisi kıymetlilerimiz olan değerli büyüklerimize saygıda kusur etmeyin.

#HayatEveSığar

 

25 Mart

3) Çok kısa sürede gerçekleştirdiğimiz bu dönüşüm; önceden hazırlıklı olmamızın, sistemimizi yürüten başta UZEM olmak üzere Bilgi İşlem Dai. personelimiz ve öğretim elemanlarımızın başarısıdır. Kendilerine bu zorlu süreçte gösterdikleri özveri için teşekkür ediyorum.

 

25 Mart

2) Bu süreçte öğretim elemanlarımız dersleri kapsamında öğrencilerimizle 32718 ders videosu/kaynak/doküman paylaşmış ve öğrencilerimiz bu paylaşımlara 91121 defa erişim sağlamıştır.Takdir edersiniz ki eksikliklerimiz olacaktır ama bu zorlu süreci İnşallah el birliği ile geçeceğiz

 

25 Mart

1) Korona virüs nedeniyle ilan edilen pandemi döneminde 22-25 Mart 2020 tarihleri arasında 4 Enstitü, 17 Fakülte, 15 Meslek Yüksekokulu ve 2Yüksekokulumuz bünyesinde ders veren 1076 öğretim elemanımız tarafından uzaktan eğitim yoluyla toplamda 6869 ders yürütülmektedir.

 

25 Mart

Çeşitli platformlardan paylaşılan ve YÖK kararı gibi gösterilen aşağıdaki belge asılsızdır. Lütfen itibar etmeyiniz. Tüm gelişmeleri anbean resmi hesaplarımızdan paylaşıyoruz.

https://twitter.com/muglaedutr

http://instagram.com/muglaedutr/

http://mu.edu.tr/tr

@RektorHCicek

 

26 Mart

Sevgili Arkadaşlar; Yükseköğretim Kurulu Başkanımız Sayın @yekta_sarac tarafından yapılan açıklamaya göre Üniversitelerde 2019-2020 Bahar Yarıyılı sadece uzaktan eğitim ile devam edecektir. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

@muglaedutr #EvdeKal

#HayatEveSığar

 

26 Mart

Lütfen sakin kalınız, açıklamaları bekleyiniz. Bizler sizin için çalışıyoruz. Hep birlikte aşacağız. #EvdeKal

 

26 Mart

YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç'ın Covid-19 salgını ve eğitim öğretim süreçleriyle ilgili basın açıklaması.  http://yok.gov.tr/Sayfalar/Haber

 

26 Mart

Sevgili arkadaşlar, sınav, staj,mezuniyet vd. konulardaki sorularınız şu an tüm üniversitelerin sorunu, bunlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Kesinleştiğinde paylaşacağız. Takdir edersiniz ki dünya olarak olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Şu an tek önceliğimiz sağlığınız.

 

28 Mart

COVID-19 salgını münasebetiyle Üniversitemiz Merkez Konukevi yapılan dezenfeksiyon sonrası büyük bir özveriyle çalışan Muğla sağlık çalışanlarımıza tahsis edilmiştir. MSKÜ ailesi olarak dün olduğu gibi bugünde sağlık çalışanlarımızın ve milletimizin yanındayız

#48SaatHiçÇıkma

 

30 Mart

Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı, YÖK Başkanımız Sayın  @yekta_sarac ‘ın bizleri davet ettiği Milli Dayanışma Seferberliğini gönülden destekliyor ve bir maaşla ben de katılıyorum. Devlet millet omuz omuza her zorluğun üstesinden geleceğiz. #BizBizeYeterizTürkiyem

 

31 Mart

Sizler olmadan çok eksiğiz, buruğuz. Ama inanıyorum ki bugünleri sabırla, sağlıkla hep birlikte aşacağız. Kendinize çok dikkat edin. Yuvanız sizleri bekliyor olacak.

@muglaedutr #EvdeKalTürkiyem #COVID19

 

1 Nisan / RT

Sevgili arkadaşlar, 2019-2020 Bahar Döneminde kayıt dondurma işlemi yapmak isteyenler hakkında YÖK Başkanımız Sayın  @yekta_sarac tarafından yapılan açıklamalar için

M. A. Yekta Saraç

@yekta_sarac

1- Koronavirüs salgını nedeniyle evlerine dönen bazı öğrencilerimiz, bulundukları yerlerde internet ve bilgisayar temininde sıkıntı yaşadıklarını belirterek uzaktan devam edemedikleri dersler nedeniyle kayıt dondurma hakkı ve bu sürenin azami süreden sayılmamasını istiyorlardı.

 

 

 

 

 

 

7 Nisan / RT

Eğitim Fakültesi öğrencilerimiz bu haber sizin için.

Uygulama çalışmaları ile ilgili merak ettikleriniz hakkında YÖK Başkanımız Sayın  @yekta_sarac‘ın açıklamaları:

M. A. Yekta Saraç

@yekta_sarac

3- Öğrencilerimizin 5-6 hafta arasında okullarda uygulama çalışmalarına katıldıklarını da göz önünde tutarak, uygulama çalışmalarındaki eksikliklerin "ders, ödev ve dosya hazırlığı" ile telafi edilebilmesine yönelik aldığımız kararı üniversitelerimize bildirdik. Hayırlı olsun...

 

17 Nisan

3- Ara sınav sürecinde ilgili tarihler; - 22 Nisan 2020:Ara sınav yerine verilecek çalışmaların DYS üzerinden duyurulması. - 8 Mayıs 2020: Ara sınav yerine verilecek çalışmaların öğrenciler tarafından DYS’ye yüklenmesi. - 20 Mayıs 2020:Ara sınav değerlendirmelerinin tamamlanması

 

17 Nisan

2-Bahar Yarıyılı için ara sınav notunun dersin yarıyıl sonu başarı notuna katkısı; tüm ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarda %40 olarak belirlenmiştir.

 

17 Nisan

1-Sevgili öğrenci arkadaşlarım, Üniversitemiz Senatosunda aldığımız karar ile Ara sınavlarınızın ödev, proje, video kaydı, sunum kaydı vb. etkinliklerden uygun olanı ile yapılmasına karar verilmiştir.

#EvdeKalTürkiyem

 

17 Nisan

Sınavlar ile ilgili detaylı bilgiye web sayfamızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz. Covid-19 ile mücadele sürecinde aldığımız tüm tedbirlerde önceliğimiz sizlerin ve ailelerinizin sağlığıdır. Lütfen #evdekal ‘ın, sağlıkla kalın.

http://mu.edu.tr/tr/duyuru/msku-senatosunun-20192020-egitimogretim-yili-bahar-yariyili-vize-sinavlarina-iliskin-karari-45392

 

17 Nisan

Sevgili öğrenci arkadaşlarım, Tıp Fakültesi eğitim-öğretim programı ve uygulama derslerine ilişkin düzenlemeleri de bugün sizlerle paylaşacağız.

@muglaedutr ve web sayfamızdaki duyurularımızı takip ediniz. #evdekal

 

17 Nisan

MSKÜ Senatosunun Tıp Fakültesine İlişkin 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kararı için; http://mu.edu.tr/tr/duyuru/

 

17 Nisan

MSKÜ Senatosunun Uygulamalı Derslerin Uzaktan Eğitimle Yapılmasına İlişkin Kararı için; http://mu.edu.tr/tr/duyuru

 

21 Nisan

Pandemi döneminde Üniversitemiz bünyesinde yürütülen acil durum uzaktan öğretim kapsamında 1077 öğretim elemanımız 6886 ders içerisinde 100.000'e yakın ders materyali paylaşmış ve 4.000'in üzerinde ders videosu yüklemiştir. #evdekal @muglaedutr

 

21 Nisan

600.000'in üzerinde giriş yapılan Ders Yönetim Sistemi’nde 3.5 milyonun üzerinde sayfa görüntülenmiştir. DYS kayıtlarına göre öğrencilerimizin %75'i düzenli olarak dersleri takip etmeye gayret etmektedir.  Bu süreçte emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.

 

29 Nisan /RT

5- Salgın sürecinde evlerinde uzaktan eğitim alan öğrencilerimize destek olmak amacıyla sağlanan 6 GB’lık ücretsiz internet hizmetinden dolayı ülkemizdeki bütün mobil operatörlere şahsım, öğrencilerimiz ve üniversitelerimiz adına teşekkür ederim.

@Turkcell

@vodafone

@TurkTelekom

 

30 Nisan

YÖK, üniversite öğrencilerinin mobil operatörlerine ücretsiz 6 GB'lık "uzaktan eğitime destek" kotası tanımlanacağını açıkladı.

Detaylı bilgi için; https://yok.gov.tr/Sayfalar/Haberler/2020/ogrencilere-egitime-destek-kotasi.aspx

 

30 Nisan

Covid-19'un yarattığı kısa ve orta vadeli sorunların çözümüne ilişkin bir fikrin varsa, 3 Mayıs'a kadar http://tr-covid19.com adresi üzerinden kayıt yaparak fikirlerini paylaşabilirsin

Detaylı bilgi için https://tr-covid19.com

Haberin devamı için http://mu.edu.tr/tr/haber/covid19%E2%80%99a-karsi-ortak-akil-platformu-calismalarina-basladi-675

 

5 Mayıs

MSKÜ Nefroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Hüddam, Böbrek Hastalarının Pandemi Süresince Nelere Dikkat Etmeleri Gerektiğini Anlatıyor.  youtube.com

 

Üniversitemiz Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Acil Tıp ABD. Öğretim Üyesi Doç Dr. Ethem Acar, Pandemi Sürecinde Acil Servis Hizmetleri İle İlgili Merak Edilenleri Yanıtlıyor.

https://pbs.twimg.com/card_img/1340374526509641732/_UogPLBU?format=jpg& data-cke-saved-name=360x360 name=360x360  youtube.com

 

Üniversitemiz Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cem Şahin, Kronik Hastaların ve Yaşlıların Pandemi Sürecinde Nelere Dikkat Etmesi Gerektiğini Anlatıyor.

https://pbs.twimg.com/card_img/1337704382239006720/gkfjf6SI?format=jpg& data-cke-saved-name=360x360 name=360x360   youtube.com

 

6 Mayıs

MSKÜ Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları ABD. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nilfer Şahin, Pandemi Sürecinde Çocuk Ruh Sağlığının Korunması İle İlgili Ebeveynlere Tavsiyelerde Bulunuyor.  youtube.com

 

MSKÜ Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Neşe Çınar, Pandemi Sürecinde Diyabet Hastaları İle Troid Hastalarının Nelere Dikkat Etmesi Gerektiğini Anlatıyor.

https://pbs.twimg.com/card_img/1339462288655454208/aCZWZ9rk?format=jpg& data-cke-saved-name=360x360 name=360x360   youtube.com

 

MSKÜ Tıp Fakültesi Romatolojik Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Figen Tarhan, Pandemi Sürecinde Romatizmal Hastalıkların Tetkik ve Tedavisi İle İlgili Bilgi Veriyor.

https://pbs.twimg.com/card_img/1339462288215060480/NYevzTsv?format=jpg& data-cke-saved-name=360x360 name=360x360  youtube.com

 

Pandemi süresince Üniversitemize ilişkin güncel bilgilere tek bir sayfadan ulaşılabilmesi amacıyla “COVID-19 Bilgilendirme Sayfası” oluşturuldu. Üniversitemiz genelinde yapılan faaliyetlere ilişkin bilgilendirmelerin yer aldığı web sayfası için http://covid19.mu.edu.tr/tr tıklayın

 

 

7 Mayıs

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

 

 

MSKÜ Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burak Özşeker, Pandemi Sürecinde Gastroenteroloji Hastalıklarının Tetkik ve Tedavisi İle İlgili Bilgi Veriyor.

https://pbs.twimg.com/card_img/1338194899653410817/sNMjDHzF?format=jpg& data-cke-saved-name=360x360 name=360x360   youtube.com

 

 

MSKÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı ABD. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Pıçakçıefe, Pandemi Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler, Korunma Yöntemleri ve Tanı Almış Hastaların İzolasyonu Hakkında Bilgi Veriyor.  youtube.com

 

 

MSKÜ Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Osman Vırıt, Pandemi Sürecinde Ruh Sağlığımızı Korumak İçin Yapmamız Gerekenleri Anlatıyor.

https://pbs.twimg.com/card_img/1340569588682076162/PaIfZKB6?format=jpg& data-cke-saved-name=360x360 name=360x360  youtube.com

 

8 Mayıs

MSKÜ Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sebahat Genç, Covid-19 Enfeksiyonunda Kimlerin Risk Grubunda Olduğunu ve Nelere Dikkat Etmeleri Gerektiğini Anlatıyor.

youtube.com

 

 

 

MSKÜ Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Turhan Togan, Pandemi Sürecini Değerlendiriyor.

https://pbs.twimg.com/card_img/1339314901140054018/jBt3GBjc?format=jpg& data-cke-saved-name=360x360 name=360x360   youtube.com

 

 

MSKÜ Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Pektaş, Hematolojik Hastalıklara Sahip Kişilerin Pandemi Sürecinde Nelere Dikkat Etmesi Gerektiğini Anlatıyor.

https://pbs.twimg.com/card_img/1339090133048496133/nSwebU2b?format=jpg& data-cke-saved-name=360x360 name=360x360 youtube.com

 

 

MSKÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Tanrıverdi, Pandemi Sürecinde Kanser Tedavisini Anlatıyor.

https://pbs.twimg.com/card_img/1339314902566100994/Yv1QG59G?format=jpg& data-cke-saved-name=360x360 name=360x360   youtube.com

 

 

13 Mayıs

Tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs Pandemisi ile mücadele kapsamında Üniversitemiz kolonya ve sıvı sabun üretmeye başladı. Haberin devamı için http://mu.edu.tr/tr/haber/msku-organik-kolonya-ve-sabun-uretiyor-678

 

22 Mayıs

#EvdeKal döneminde ve sonrasında sizleri MSKÜ Şimdi Hareket Zamanı fiziksel aktivite egzersiz videoları ile Uluslararası Hareket Haftası'na katılmaya davet ediyoruz.

#moveweek #findyourmove #beactive #mskü #nowwemove Pilates egzersizi için

https://pbs.twimg.com/card_img/1339234172460789761/Tx0PcwmS?format=jpg& data-cke-saved-name=360x360 name=360x360   youtube.com

 

 

#EvdeKal döneminde ve sonrasında sizleri MSKÜ Şimdi Hareket Zamanı fiziksel aktivite egzersiz videoları ile Uluslararası Hareket Haftası'na katılmaya davet ediyoruz.

#moveweek #findyourmove #beactive #mskü #nowwemove Tabata egzersizi için; youtube.com

 

 

 

#EvdeKal döneminde ve sonrasında sizleri MSKÜ Şimdi Hareket Zamanı fiziksel aktivite egzersiz videoları ile Uluslararası Hareket Haftası'na katılmaya davet ediyoruz. #moveweek #findyourmove #beactive #mskü #nowwemove 65+ egzersizi için

https://pbs.twimg.com/card_img/1338959418130636800/umZ1kE0H?format=jpg& data-cke-saved-name=360x360 name=360x360   youtube.com

 

 

 

#EvdeKal döneminde ve sonrasında sizleri MSKÜ Şimdi Hareket Zamanı fiziksel aktivite egzersiz videoları ile Uluslararası Hareket Haftası'na katılmaya davet ediyoruz. #moveweek #findyourmove #beactive #mskü #nowwemove Pilates Top Egzersizi için; youtube.com

 

 

 

#EvdeKal döneminde ve sonrasında sizleri MSKÜ Şimdi Hareket Zamanı fiziksel aktivite egzersiz videoları ile Uluslararası Hareket Haftası'na katılmaya davet ediyoruz.

#moveweek #findyourmove #beactive #mskü #nowwemove Isınma egzersizleri için; youtube.com

 

 

29 Mayıs

Retweetledin

@RektorHCicek

Sevgili Öğrenciler; yaz okulu ile ilgili açıklama beklediğinizi biliyorum. Sosyal mesafe kurallarına uyarak önümüzdeki süreci en sağlıklı şekilde geçirmeniz için uzaktan eğitim ile (online) yaz eğitimi yapılmasına karar verdik. Detayları daha sonra sizlerle paylaşacağız.

 

17 Haziran

Tweeti Alıntıla

T.C. Sağlık Bakanlığı

@saglikbakanligi

Maske tak

Mas-mas-ke tak

 

 

29 Ağustos

Retweetledin

@RektorHCicek

Sevgili Gençler Bu sömestir eğitim/öğretimin en sağlıklı şekilde yürütülebilmesi için titizlikle çalışıyoruz.Sizlerden biraz daha sabırlı olmanızı ve gelişmeleri yalnızca resmi hesaplarımızdan takip etmenizi istiyorum.En kısa sürede görüşmek dileğiyle sağlıklı günler diliyorum.

 

 

 8 Eylül

Resim

 

9 Eylül

Retweetledin

@MuglaUZEM

Değerli Öğrencilerimiz, üniversitemiz senatosunun aldığı karara göre 2020-21 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında dersleriniz eşzamanlı(senkron) gerçekleştirilecektir(ortak zorunlu dersler hariç).Ders programınızda belirlenecek gün ve saatte derslere devam etmeniz önemli olacaktır

 

 

 

 

Retweetledin

@MuglaUZEM

Uygulamalı dersler, devamsızlık ve ölçme-değerlendirme ile ilgili kararlar dönem başında duyurulacaktır. Lütfen fakülte/Yüksekokul/MYO tarafından yapılacak açıklamaları dikkate alınız. Sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmek dileğiyle...

 

 

Tweeti Alıntıla

@MuglaUZEM

Değerli Öğrencilerimiz, üniversitemiz senatosunun aldığı karara göre 2020-21 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında dersleriniz eşzamanlı(senkron) gerçekleştirilecektir(ortak zorunlu dersler hariç).Ders programınızda belirlenecek gün ve saatte derslere devam etmeniz önemli olacaktır twitter.com/muglaedutr/sta…

 

 

Doğru ve güncel bilgi için lütfen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin aşağıda yer alan resmi hesaplarını takip ediniz.

http://mu.edu.tr/tr

http://uzem.mu.edu.tr

https://twitter.com/muglaedutr

https://twitter.com/MuglaUZEM

https://twitter.com/RektorHCicek

http://facebook.com/muglaedutr

Resim

 

 

 

 

 

 

Retweetledin

@RektorHCicek

 

1) Sevgili beslenme ve diyetetik bölümü öğrencilerimiz; Hastanemizin pandemi hastanesi olmasının yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi, Huzurevi ve Mediko-Sosyal Sağlık Merkezi pandemi nedeniyle stajyer kabul edemeyeceklerini belirtmişlerdir.

 

 

Retweetledin

@RektorHCicek

2) Bunlarla birlikte yoğun bakım stajınız da olmadığından beslenme ve diyetetik klinik uygulamalarının bu dönem her hastalığa uygun örnek olgularla çevrimiçi, bahar döneminde yoğun bir şekilde klinik ortamda yapılması düşünüldü. Sağlıklı ve başarılı bir dönem geçirmenizi dilerim.

 

 

19 Kasım

Retweetledin

@drfahrettinkoca

 

 

 

 

E-Sertifika Programları

1 Milyon Yazılımcı İstihdam Projesi https://www.btkakademi.gov.tr/portal/

KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri  https://lms.kosgeb.gov.tr/

İç ve Dış Ticaret Kursları https://akademi.ticaret.gov.tr/